Dentální hygiena je preventivní výkon, který je nezbytnou součástí stomatologické péče.

Cílem dentální hygieny je snaha pacienta ve spolupráci s dentální hygienistkou předcházet onemocněním dutiny ústní, jako je vznik zubního kazu, zánětu dásně a případně možné parodontózy. V praxi to znamená, že dentální hygienistka odborně vyšetří parodont (závěsný aparát zubů) a zuby, seznámí pacienta s jejich stavem a navrhne léčbu. Důkladně a šetrně odstraní zubní kámen (ručními nástroji a ultrazvukem) a pomocí AIR-FLOW pigmentace. 
Případně po provedení DH dále pacientovi bělením krásně prozáří úsměv (pro více informací o bělení zubů klikněte zde), vyleští výplně a nacvičí s pacientem vhodnou techniku čištění zubů.
Dosažený výsledek pak pravidelně kontroluje a navrhuje zlepšení.

Proč na dentální hygienu, když mám zdravé zuby a nic mě nebolí?
Dentální hygiena není pouze estetická procedura, ale zejména se jedná o léčebný zákrok. Efektivní dentální hygienou se odstraňují příčiny zánětu dásní, parodontitidy a nejčastějšího infekčního onemocnění zubního kazu. V naší společnosti se preferuje důraz na prevenci v celém medicínském oboru. Proč by tomu mělo být jinak v zubním lékařství, kde je prokázán vliv orálního zdraví na celkový stav organismu.                                                                                    Ke kadeřníkovi a na kosmetiku docházíme naprosto pravidelně i přesto, že nás nic nebolí.

Kdo vsadí na prevenci a pečlivost, zachová si nejen zubní zdraví co nejdéle, ale i to celkové.
Nejčastější příčina onemocnění zubů a jeho okolí je neustále rostoucí živá vrstva zvaná biofilm. Ten je potřeba rozrušovat nejen každý den při domácí péči, ale také při pravidelných kontrolách u dentální hygienistky, která je v tomto oboru vzdělaným profesionálem.

Jak často je dobré chodit na dentální hygienu?
Na dentální hygienu je vhodné chodit minimálně 1x za půl roku (tvz. Recally). U každého pacienta je četnost návštěv individuální.


AIR-FLOW
 – Pomocí přístroje s využitím prášku, odstraníme pigmentace a biofilm z celého povrchu zubů, okrajů korunek i implantátů.
Použití této metody je velmi vhodné i u pacientů s ortodontickým aparátem.
Jemnozrnný prášek je rozpustný ve vodě a obzvlášť šetrný k dásním i zubní sklovině. Ošetření je proto výrazně příjemnější.
Pískování pomocí Air-flow neutralizuje kyselé prostředí v dutině ústní a zamezuje tak tvorbě bakterií a vzniku zubního kazu.

 

 

DH
DH2
Bělení zubů
BlancOne Click
BlancOne Home